Hasła, czyli o uwierzytelnianiu słów kilka
Jak tworzyć silne i bezpieczne hasła? Poznajcie zasady i wprowadźcie dobre nawyki, które sprawią, że uwierzytelnianie stanie się bezpieczniejsze. …
Ostatnio na Blogu:
BEZPIECZEŃSTWO
Ochrona
przed atakami hakerskimi
Ostatnio na Blogu:
BEZPIECZEŃSTWO
Jak bezpiecznie korzystać
z urządzeń mobilnych?
Ostatnio na Blogu:
BEZPIECZEŃSTWO
Hasła
czyli o uwierzytelnianiu słów kilka
Ostatnio na Blogu:
RYZYKA MAJĄTKOWE
Emisja akustyczna
jak usłyszeć ryzyko?
Ostatnio na Blogu:
RYZYKA MAJĄTKOWE
Legenda
o SMOGU wawelskim
Ostatnio na Blogu:
RYZYKA MAJĄTKOWE
Wybuchowa mieszanka
czyli jak skutecznie zapobiegać wybuchowi i jego skutkom
Ostatnio na Blogu:
RYZYKA MAJĄTKOWE
Suplementy
to nie cukierek
Ostatnio na Blogu:
ZARZĄDZANIE RYZYKIEM
Bioterroryzm - czym jest
i jak sie przed nim bronić?
Ostatnio na Blogu:
BEZPIECZEŃSTWO FLOTY
Sci-Fi na drogach czy realna przyszłość?
Poznajcie Vision Zero
Ostatnio na Blogu:
BEZPIECZEŃSTWO FLOTY POJAZDÓW
Czy ekologiczna flota
jest bezpieczna?
↓ Rozwiń
↑ Zwiń
Jak tworzyć silne i bezpieczne hasła? Poznajcie zasady i wprowadźcie dobre nawyki, które sprawią, że uwierzytelnianie stanie się bezpieczniejsze. …
12GB pamięci RAM, ośmiordzeniowy procesor, taktowanie na poziomie niemal 3GHz, 1 TB pamięci wewnętrznej – to podstawowe parametry flagowego smartfona…
Jak możecie uchronić się przed prawdziwymi atakami hakerskimi – opowiada ekspert Daniel Świątek*, inżynier ds. oceny ryzyka w Biurze Hestia…
Suplementy to interesujący przykład rozwijania się ryzyka powstania roszczeń z OC za produkt, gdzie pomiędzy regulacjami prawnymi a praktyką rynkową…
Dawno temu w jamie pod Wawelem zadomowił się groźny smok. Żądał składania mu ofiar w postaci zwierząt, w przeciwnym razie porywał…
Cz. I – Rozwiązania organizacyjno-techniczne W nowoczesnym przemyśle mamy do czynienia z różnymi zagrożeniami, najczęściej wynikającymi z prowadzonych procesów…
Na świecie istnieje wiele budowli i instalacji pochodzących sprzed kilkudziesięciu, a niejednokrotnie nawet kilkuset lat, które wciąż są eksploatowane. Z…
Jarosław Śliwa – dyrektor ds. Konstrukcyjnych i Inwestycyjnych w firmie Weldon. – Firma działa w branży metalowej, wykonujecie m.in. konstrukcje…
Piotr Chęciek prezes zarządu Miejskiej Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Dębicy Piotr Chęciek (42l.) absolwent Uniwersytetu Opolskiego na kierunkach…
Większości z nas „lanie wody” kojarzy się z obszerną wypowiedzią mówcy, pozbawioną konkretów. Zupełnie inaczej jest w przypadku stałych zabezpieczeń…
Partnerzy biznesowi, podwykonawcy, usługodawcy, współpracownicy – bez nich trudno prowadzić działalność gospodarczą. Towarzyszą przedsiębiorcom na etapie budowy zakładu i podczas…
Wyobraźmy sobie dzień 21 października 2015 roku. Michael J. Fox jako Marty McFly ląduje zbudowanym na bazie samochodu DeLorean DMC-12…
Informacje o wypadkach lotniczych dotyczą zazwyczaj sytuacji, w których następuje start statku powietrznego i dalej, z różnych przyczyn, a najczęściej z powodu „czynnika ludzkiego”, dochodzi do katastrofy lotniczej. Co zaskakujące, w świetle obowiązujących przepisów za wypadek lotniczy uznawane jest również zdarzenie polegające na uszkodzeniu samolotu bez startu!
27 lipca 2015 r. pożar spalił zakład firmy Coko Werk.
Tego dnia rano produkcja rozpoczęła się normalnie, jak co dzień. Wtryskarki wytwarzały ogromne ilości elementów z tworzyw sztucznych, które następnie przejeżdżały do sąsiadujących fabryk produkujących przede wszystkim pralki i suszarki. W fabryce w tym czasie pracowało 100 osób.
W biznesie konsekwencje szkody całkowitej rodzą ogromne straty. Ich skala często nie wynika wyłącznie z faktu utraty bezpośrednich środków produkcji, stanów magazynowych czy materiałów. Niejednokrotnie zdarza się, że potęguje ją ryzyko utraty części lub nawet całego rynku zarówno odbiorców, jak i dostawców. Jak z utrzymaniem na rynku poradziła sobie firma Coko Werk?
Często logując się do aplikacji internetowej (np.: Gmail, Droppbox, fb, Find my iPhone), zadajemy sobie w myślach pytanie, czy nasze hasło jest bezpieczne? Czy nasze dane, które znajdują się w świecie wirtualnym nie zostaną przejęte przez nieuprawnione osoby?
54 giełdy na Świecie, 3 w Polsce. Obrót miesięczny największej giełdy OKCoin 3 683 406 743,27 EUR, 30 dniowy obrót polskiej giełdy BitBay 113 781 466.08 PLN – liczby imponujące jak na walutę która istnieje niespełna 10 lat.
Ale tak naprawdę czym jest Bitcoin? Czy można go wypłacić w bankomacie? O co w tym wszystkim chodzi?
Na terenie całego Świata każdego dnia dochodzi do zamierzonego skażenia żywności przez pracowników. Przyczyny tego zjawiska są różne. O czym musi pamiętać przedsiębiorca, aby uniknąć katastrofy?
Może się wydawać, że wizja świata bez wypadków drogowych jest bardzo odległa i raczej mało prawdopodobna. To – co innym wydaje się prawie niemożliwe – Skandynawowie postawili sobie za cel bezpieczeństwa ruchu drogowego. Sprawdźcie czym jest Vision Zero.
Dbałość o środowisko naturalne, to również dbałość o bezpieczeństwo człowieka w wielu aspektach jego codziennej pracy. Czy w przypadku floty samochodowej wymiana aut na ekologiczne przekłada się na bezpieczeństwo?
Co najmniej 6 powodów dla których standardowa polisa OC ubezpieczenia z tytułu prowadzenia działalności nie wystarczy w przypadku szkody w środowisku.
Od kilku dni większość mediów żyje informacją dotycząca możliwego wycieku sporej ilości danych z systemu PESEL. Zanim jednak prokuratura ustali, czy ów masowy transfer danych z serwerów MSW do pięciu kancelarii komorniczych był wyciekiem czy kontrolowanym i uzasadnionym przepływem danych, warto się zastanowić nad samą istotą potencjalnego incydentu.
Przypisanie substancjom cech niebezpiecznych może być podyktowane różnymi czynnikami wpływającymi na rodzaj zagrożenia. Potencjał zagrożeń określany jest w oparciu o…
Od 07.06 do 10.06 odbył się tegoroczny XIX Kongres Brokerów Ubezpieczeniowych, na którym prezentowaliśmy panele poświęcone ryzykom przyszłości. Jeden z…
Woda jest najpowszechniej stosowanym środkiem gaśniczym. Zaletami wody jako środka gaśniczego są jej niski koszt, dostępność oraz fakt, że jest…
Statystyki Państwowej Straży Pożarnej od kilku lat wykazują, że z każdym, minionym rokiem rośnie ilość wybuchów butli z gazem płynnym.…
DEFINICJA Zarządzanie ciągłością działania – Proces ten identyfikuje potencjalne zagrożenia dla organizacji i określa wpływ tych zagrożeń na operacje biznesowe.…
Rosnący konsumpcjonizm oraz poprawa warunków życia spowodowała, że każdego dnia na wysypiska „śmieci” trafiają znaczne ilości odpadów komunalnych. Odpady po…
Z racji częstych podróży po kraju mamy możliwość napotykania wielu zabytkowych, ciekawych architektonicznie miejsc. Korzystamy z przydrożnych restauracji, które potrafią…
Od 31 grudnia 2015 r. obowiązują zmiany w formalnościach wodnoprawnych. Wprowadziła je nowelizacja Prawa Wodnego. Znowelizowane prawo zdjęło z gmin…
Wiele czynników może wpływać na miano „zielonej floty pojazdów” – począwszy od wyboru czynnika jakim ma być zasilany pojazd, przez…
Ostatnio dociera do mnie coraz więcej niepokojących informacji odnośnie infekcji złośliwym kodem znanym wszystkim jako malware. Na szczególną uwagę zasługuje…
8 stycznia bieżącego roku, w mieście Chita w centralnej Japonii, doszło do wybuchu w hucie stali należącej do Aichi Steel…
Powyżej 80%[1] procent włamań do domów jednorodzinnych odbywa się przez okna i drzwi tarasowe. Coraz większa ilość inwestorów jest tego…
Szybkie w budowie, lekkie, umożliwiające uzyskanie wyszukanych kształtów – takie są główne zalety konstrukcji stalowych, które często można spotkać w…
Koncerny motoryzacyjne kładą, w ostatnich latach, duży nacisk na wykorzystanie innowacyjnych technologii w nowych modelach samochodów. Producenci prześcigają się w…
Niedawno pisaliśmy o odpowiedzialności administracyjnej za szkody wyrządzone w środowisku naturalnym i tragicznym zatruciu wód rzeki Warty. Właściciel pewnej firmy…
Są wszędzie – nad nami, pod nami, dookoła nas, a jednak ich nie widzimy i zazwyczaj zapominamy o ich istnieniu.…
Oczywistym jest, że celem prowadzenia każdej działalności produkcyjnej jest osiągnięcie korzyści majątkowych. Dopóki praca odbywa się bez zakłóceń, firma może…
Informacja – jedno z najcenniejszych obecnie aktywów. O tym, jak wiele mogą zrobić niektórzy, aby ją posiąść, pisze się książki…
Informacja – jedno z najcenniejszych obecnie aktywów. O tym, jak wiele mogą zrobić niektórzy, aby ją posiąść, pisze się książki…
„Katastrofa ekologiczna w Warcie – Mamy niezbity dowód na winę jednej z firm”. To tytuł artykułu, który ukazał się w…
Działania prewencyjne i formalno-prawne dotyczące zagrożeń wybuchowych w przemyśle, zagrożenia cybernetyczne, wszystko wzbogacone o pokazy wybuchów i zabezpieczeń przeciwwybuchowych na…
Mogło się zdawać, że będzie to zwyczajna ocena ryzyka w fabryce mebli. Podczas godzinnej rozmowy z kierownikiem produkcji i specjalistą…
Biura ubezpieczeń korporacyjnych spotykają się często z sytuacją modernizacji lub budowy nowych instalacji procesowych na terenach ubezpieczanych spółek. Nowe inwestycje,…
Towarzyszy nam w życiu codziennym, jest tak powszechne, że często wcale nie zwracamy na nie uwagi. Tymczasem stanowi jeden z…
Zakup nowych samochodów do przedsiębiorstwa jest kosztownym przedsięwzięciem. Zarządzający flotą zazwyczaj szukają możliwie najtańszego rozwiązania, poszukując idealnego pojazdu flotowego. Czy…
Drodzy czytelnicy, Risk Focus – pierwszy i jedyny magazyn na temat ryzyka na stałe zadomowił się na polskim rynku ubezpieczeniowym.…