Zespół analityków Hestii Loss Control zamierza skuteczniej walczyć z atakami hakerów wymierzonymi w firmy i instytucje. W cybernetycznym laboratorium analizy ataków przekuwane będą w możliwe zabezpieczenia na poziomie szkoleń i najnowszych rozwiązań technicznych.

Połączenie wiedzy popartej kilkunastoletnim doświadczeniem ekspertów oraz najnowszych zabezpieczeń technicznych leży u podstaw laboratorium cybernetycznego Hestii Loss Control. W oparciu o tę bazę eksperci zamierzają dzielić się wiedzą z klientami w celu zwiększenia świadomości zagrożeń oraz pomagać im w optymalnym zabezpieczeniu zasobów przy jednoczesnym zachowaniu komfortu pracy użytkowników.

– Postawiliśmy na syntezę świadomości, wiedzy i techniki w działaniach na rzecz cyberbezpieczeństwa. Te obszary się przenikają i w naszym laboratorium szukamy kompleksowych zabezpieczeń, ponieważ hakerzy atakują z reguły w najsłabszym punkcie. Pogodzenie tych obszarów wciąż pozostaje wyzwaniem. Zapewnienie bezpieczeństwa organizacyjnego i teleinformatycznego firmom to główny cel powołania laboratorium. Skupimy się na budowie procesów związanych z zarządzaniem bezpieczeństwem, w tym zgodności z wymogami ustawowymi oraz optymalizacji działającej technologii. Oferta skierowana jest przede wszystkim do średnich przedsiębiorstw – mówi Dariusz Włodarczyk, ekspert IT z Hestii Loss Control.
Klienci korzystający z takiego podejścia do bezpieczeństwa teleinformatycznego otrzymają wnikliwą analizę podatności z wykorzystaniem potencjału zaplecza technicznego Hestii Loss Control. Eksperci w ramach badań wykorzystywać będą analityczne narzędzia do testów penetracyjnych umożliwiające korelację zdarzeń niebezpiecznych. Testowanie luk w zabezpieczeniach przez kontrolowane ataki (pentesty) pokazuje, w jakim stopniu zasoby firmy są eksponowane na zagrożenia cybernetyczne. Eskalacja uprawnień sieciowych, przejęcie kontroli nad serwerami, urządzeniami mobilnymi czy blokownie dostępu do aplikacji webowych to tylko niektóre z zagrożeń, którym można zapobiec bazując na doświadczeniu laboratorium cybernetycznego Hestii Loss Control.

– Stosując wieloplatformową infrastrukturę przeprowadzamy autorskie badania popularnych systemów operacyjnych pod kątem zagrożeń i metod działania przestępców cyfrowego świata. Samo skanowanie działających usług potrafi wykryć wiele potencjalnych wektorów ataków, które mogłyby zostać wykorzystane podczas prawdziwego ataku. Dzięki laboratorium jesteśmy w stanie pomóc naszym klientom nie tylko po, czy w trakcie ataku. Przede wszystkim pomagamy zapobiegać takim zdarzeniom. W tym celu, oprócz wspomnianych wcześniej testów penetracyjnych, na bieżąco monitorujemy i informujemy naszych klientów o zagrożeniach występujących w ich infrastrukturze teleinformatycznej – dodaje Dariusz Włodarczyk.
Dotychczasowe doświadczenia dowodzą, iż największym zagrożeniem dla przedsiębiorców jest stosunkowo niska świadomość zagrożeń i ich konsekwencji wśród pracowników. Dodatkowo podstawowe zaniedbania, jak na przykład brak aktualizacji systemów operacyjnych, mogą doprowadzić do przejęcia kontroli nad systemami produkcyjnymi, a to jak wiadomo skutkuje przerwaniem ciągłości produkcji.

– Cyberprzestrzeń to nowy świat dla ludzkości, świat nowych szans, ale również nieznanych wcześniej ryzyk, których realizacja może drogo kosztować każdego przedsiębiorcę. Dlatego Hestia Loss Control od dłuższego czasu inwestuje w budowanie ekspertyzy z obszaru bezpieczeństwa cybernetycznego. Cyberprzestrzeń to miejsce „wojny”, w której atakującą stroną są hakerzy. Czujemy się w obowiązku pomagać naszym klientom w zabezpieczeniu się przed ich atakami – podsumowuje Zbigniew Żyra, dyrektor Hestii Loss Control.
Dla klientów, którym zależy na podnoszeniu świadomości swoich pracowników i uwrażliwieniu ich na popularne zabiegi socjotechniczne, przygotowaliśmy dedykowaną kampanię Anty-Phishingową. Dzięki niej uczestnicy nauczą się rozpoznawać techniki stosowane przez oszustów, przez co zmniejszą prawdopodobieństwo udanego ataku.

***
Hestia Loss Control
Hestia Loss Control jest firmą inżynierską specjalizującą się w ocenie ryzyk ubezpieczeniowych takich jak: ogień i inne zdarzenia losowe, awarie maszyn i urządzeń, utrata zysku, odpowiedzialność cywilna – z tytułu prowadzonej działalności, za produkt czy szkód środowiskowych. Spółka oferuje także usługi doradcze w zakresie koncepcji bezpieczeństwa pożarowego, szacowania wartości odtworzeniowej do celów ubezpieczeniowych, bezpieczeństwa flot pojazdów, zarządzania ciągłością działania i planów wycofywania produktów z rynku.
Hestia Loss Control jest partnerem biznesowym Hartford Steam Boiler (HSB), który należy do światowej czołówki w branży ubezpieczeniowo-inżynieryjnej i jest częścią Munich Re, jednego z liderów branży reasekuracyjnej.

***
Grupa ERGO Hestia
Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.
Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.
Grupie zaufało 3,2 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących małyi średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2016 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.

About the author

POLECANE DLA CIEBIE